Turecká republika v rámci školního projektu „Jídelníček světa“ ve spolupráci se školní jídelnou (8. ročník, říjen a listopad 2019)

Tuto zemi si zvolili na základě třídního hlasování žáci 8. ročníku.
Ve spolupráci se školní jídelnou bude měsíc listopad věnován Turecké republice (Turecku).

Paní kuchařky osmákům tentokrát nenabídly žádné jídlo, poněvadž si osmáci jednomyslně zažádali/zvolili „kebab“.
Z tohoto důvodu jsme ochutnali ve školní jídelně z turecké kuchyně právě toto jídlo.

Vítězné jídlo:
Polévka:
– polévka z červené čočky s bulgurem

Hlavní chod:
– kebab připravený z kuřecího masa nakrájeného na nudličky, čerstvé zeleniny a zabalený do kukuřičné tortilly

Dětí stravující se ve školní jídelně měly toto menu k obědu ve středu 13. listopadu 2019.

 

Osmáci v říjnu vyrobili a v měsíci listopadu vyzdobili školní jídelnu kolážemi a postery:

Zeměpisná mapa Evropy

Povrch Turecka

Podnebí Turecka

Příroda Turecka

Památky Turecka

Turecké jídlo


Reflexe žáků:

Během října celá naše třída pracovala na projektu Jídelníček světa. Vybranou zemí se stalo Turecko. Udělali jsme krásné plakáty, které teď visí v naší školní jídelně. Všichni jsme si to moc užili. Děkujeme naší paní učitelce Jitce Ungermannové, bez které by tenhle projekt vůbec nevznikl .

Zapsala: Agáta Jermářová, žákyně 8. ročníku


Během října jsme pracovali na projektu TURECKO. Byli jsme rozděleni do skupinek a každá skupinka měla své téma. My jsme si vybrali téma jídlo a udělali jsme dobře. I když bylo na jednu stranu hodně těžké vymyslet něco, co by se mělo líbit celé škole, tak jsme si to hodně užili. Teď bude náš krásný výtvor viset celý měsíc na zdech jídelny. Děkujeme, že jsme si něco takového mohli vytvořit.

Zapsala: Aneta Larišová, žákyně 8. ročníku


Naše třída si vybrala Turecko. Začali jsme na projektu pracovat na začátku října. Celá třída si to užívala, všichni jsme byli super kolektiv. Udělali jsme celkem šest plakátů. Za spolupráci děkuji spolužákům a naší paní učitelce Jitce Ungermannové a také paní učitelce Ivetě Matulové.

Zapsala: Tereza Fantová, žákyně 8. ročníku


Během října jsme pracovali na projektu Turecko. Paní učitelka nás rozdělila na skupiny a každá skupina dělala na něco jiného. Hlavně jsme si pomáhali, super kolektiv. Až jsme to dodělali, tak jsme šli do školní jídelny a tam to vyvěsili.

Zapsal: Ondřej Hrubý, žák 8. ročníku