Roční plán 2018/2019

ORGANIZACE MĚSÍCE KVĚTNA

ČTVRTEK 2. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve čtvrtek 2. května proběhnou ve 4. třídě od 8:00 hodin v MŠ 21 logopedická cvičení s logopedkou Mgr. Jílkovou.
Organizace a odpovědnost: Kateřina Koudelková.

ČTVRTEK 2. KVĚTEN
Nepřítomnost: Klára, Paloušková, Marek Šimoňák.

PÁTEK 3. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V pátek 3. května proběhne průběžně v počítačové učebně mezinárodní internetová soutěž v psaní na klávecnici PC.
Účast: Lukáš Janošík z 5. ročníku.
Organizace, odpovědnost, pedagogický dohled: Šárka Šťastná.

PÁTEK 3. KVĚTEN
Nepřítomnost: Marie Piňosová (celý den).

PONDĚLÍ 6. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
V pondělí 6. května proběhne v mateřské škole pro děti divadelní představení: „Písničkový kalendář“.
Organizace: 3. a 4. třída MŠ 21 od 8.30 hodin, 1. a 2. třída MŠ 20 od 10.15 hodin.
Zodpovědnost: Hana Obručníková, Marie Pawerová.

PONDĚLÍ 6. KVĚTEN – ÚTERÝ 7. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA/ZÁPIS
Zápis do naší mateřské školy pro školní rok 2019/2020 proběhne v mateřské škole 20 (zelená).
Organizace a zodpovědnost: Marie Pawerová, Marek Šimoňák.
Organizaci celého zápisu naleznete zde.

ÚTERÝ 7. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA/II. STUPEŇ
V úterý 7. května se žáci z 2. stupně zúčastní celodenní exkurze do Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě.
Téma exkurze: Malý Svět techniky U6 a komentovaná prohlídka vysokých pecí.
Cena: 100,- Kč. Vyberou pokladníci tříd v součinnosti s třídními učiteli a odevzdají ekonomce školy do pátku 3. května.

Sraz ve vestibulu Hlavního vlakového nádraží v Olomouci: 7.50 hodin.
Odjezd z Olomouce: 8.02 hodin (vlak RegioJet, příjezd do zastávky Ostrava Stodolní: 9.13 hodin).
Odjezd z Ostravy: 16.39 hodin (vlak RegioJet).
Příjezd do zastávky Olomouc Hlavní nádraží: 17.47 hodin.
Organizace: Vladimír Vlk, Marek Šimoňák.
Pedagogický dohled: Jiří Kobza, Jitka Krajíčková, Bohumila Navrátilová, Marek Šimoňák, Vladimír Vlk. 

ČTVRTEK 9. KVĚTEN
Nepřítomnost: Vladimír Vlk (celý den).

PÁTEK 10. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V pátek 10. května proběhne přírodovědná soutěž Zlatý list v biokoridoru Hloučela. Nominaci žáků v počtu 12 ze 4. – 9. ročníku zajistí v součinnosti s vyučujícími přírodopisu Jiří Kobza.
Pedagogický dohled zajistí: Vladimír Vlk.

PÁTEK 10. KVĚTEN
Nepřítomnost: Marie Piňosová od 11.40 hodin, Vladimír Vlk (celý den), Hana Obručníková (celý den).

PONDĚLÍ 13. KVĚTEN
V pondělí 13. května proběhne od 13.00 hodin v kanceláři u zástupce ředitele schůzka se zástupcem z mateřské školy, 1. a 2.stupně, školní družiny a školní jídelny.
Účast: Alena Gambová, Věra Kudynová, Renata Látalová (omluvena), Marie Pawerová, Marek Šimoňák, Vladimír Vlk.

PONDĚLÍ 13. KVĚTEN
Nepřítomnost: Renata Látalová od 7.00 do 12.00 hodin.

ÚTERÝ 14. KVĚTNA, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V úterý 14. května se žákyně z 8. a 9. ročníku zúčastní atletických soutěží okresního kola Poháru rozhlasu.
Místo: RG a ZŠ Prostějov.
Odjezd: Bude upřesněn.
Návrat: Bude upřesněn.
Nominace závodnic, organizace, pedagogický dohled: Šárka Šťastná.

STŘEDA 15. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Ve středu 15. května se uskuteční fotografování žáků základní školy 1. – 9. ročníku. Časový harmonogram bude upřesněn.
Organizace a odpovědnost: Vladimír Vlk.

STŘEDA 15. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA, PROVOZNÍ PORADA PRO VYUČUJÍCÍ
Ve středu 15. května se od 14.00 hodin uskuteční v učebně přírodních věd provozní porada.
Účast: Všichni vyučující základní školy.

STŘEDA 15. KVĚTEN
Nepřítomnost: Šárka Šťastná od 8.00 do 11.00 hodin.

STŘEDA 15. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve středu 15. května proběhnou ve 3. třídě od 8:00 hodin v MŠ 21 logopedická cvičení s logopedkou Mgr. Jílkovou.
Organizace a odpovědnost: Hana Obručníková.

ČTVRTEK 16. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA/I. STUPEŇ
Ve čtvrtek 16. května zhlédnou žáci 1. stupně divadelní představení „Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem“. V hlavních rolích vystoupí známá herecká dvojice z Prahy Eva Hrušková a Jan Přeučil.
Místo: Sál sokolovny Olšany u Prostějova.
Vstupné: 70,- Kč na žáka/vyberou třídní vyučující.
Odchod ze školy: V 8.45 hodin po 1. vyučovací hodině.
Návrat do školy: Cca v 11.00 hodin.
Zodpovědnost a organizace: Vyučující 1. stupně, Vladimír Vlk.

ČTVRTEK 16. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Ve čtvrtek 16. května proběhne v kategorii I. (10 – 12 let) dopravní soutěž mladých cyklistů.
Místo: Dopravní hřiště v Prostějově (DDH-DC Sportcentrum – DDM Prostějov).
Začátek: 7.30 hodin.
Účast: 2 dívky + 2 chlapci (zodpověnost za výběr soutěžících: Jitka Kochánková).
Pedagogický dohled zajistí: Vladimír Vlk.

ČTVRTEK 16. KVĚTEN
Nepřítomnost: Marek Šimoňák (seminář: „Změna financování regionálního školství“, SŠ polytechnická v Olomouci od 9.00 hodin), Natálie Brosingerová (celý den), Hana Vojkůvková (celý den). Renata Látalová od 14.00 hodin.

ČTVRTEK 16. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve čtvrtek 16. května proběhnou ve 2. třídě od 8:00 hodin v MŠ 20 logopedická cvičení s logopedkou Mgr. Jílkovou.
Organizace a odpovědnost: Marie Pawerová.

PÁTEK 17. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V pátek 17. května proběhne v kategorii II. (12 – 16 let) dopravní soutěž mladých cyklistů.
Místo: Dopravní hřiště v Prostějově (DDH-DC Sportcentrum – DDM Prostějov).
Začátek: 7.30 hodin.
Účast: 2 dívky + 2 chlapci (zodpověnost za výběr soutěžících: Jitka Kochánková).
Pedagogický dohled zajistí: Vladimír Vlk.

PÁTEK 17. KVĚTEN
Nepřítomnost: Natálie Brosingerová (celý den).

ÚTERÝ 21. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
V úterý 21. května proběhne v mateřské škole pro děti loutkové divadelní představení: „Pták Ohnivák a liška Ryška“.
Organizace: 3. a 4. třída MŠ 21 od 8.30 hodin, 1. a 2. třída MŠ 20 od 10.00 hodin.
Zodpovědnost: Hana Obručníková, Marie Pawerová.

PONDĚLÍ 20. KVĚTEN
Nepřítomnost: Klára Paloušková.

ÚTERÝ 21. KVĚTEN
Nepřítomnost: Renata Látalová od 7.00 do 10.00 hodin, Jaroslava Rašková od 10. do 12.00 hodin. 

STŘEDA 22. KVĚTEN – PÁTEK 24. KVĚTEN, 1. A 2. TŘÍDA
V těchto dnech proběhnou v místním Kostele svatého Jana Křtitele v dopoledních hodinách (čas bude upřesněn) zkoušky děti z 1. a 2. ročníku na vystoupení (divadelní hra Na věčné sliby), které se uskuteční v pátek 24. května odpoledních hodinách k Noci kostelů 2019.
Odpovědnost a organizace: Kamila Baumgartnerová, Renata Látalová, Hana Vojkůvková,
Ozvučení na tyto dny zajistí: Vladimír Vlk.

STŘEDA 22. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA, SEMINÁŘ PRO VYUČUJÍCÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLY
Ve středu 22. května proběhne v učebně přírodních věd od 13:00 do 17:00 seminář/školení na téma „Pedagogická diagnostika pro základní vzdělávání“.
Účast: Všichni vyučující základní školy.

STŘEDA 22. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve středu 22. května proběhne výlet 3. a 4. třídy z MŠ 21 na zámek Čechy pod Kosířem.
Edukační program: „S vilou za pohádkami“ a expozice Jana a Zdeňka Svěrákových.
Odjezd autobusem: 8.00 hodin od MŠ 21.
Příjezd autobusem: 12.00 hodin k MŠ 21.
Organizace a odpovědnost: Kateřina Koudelková, Hana Obručníková.

STŘEDA 22. KVĚTEN
Nepřítomnost: Klára Paloušková.

ČTVRTEK 23. KVĚTEN
Nepřítomnost: Marek Šimoňák.

PÁTEK 24. KVĚTEN A SOBOTA 25. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Nepřítomnost: Blahoslava Dobrovolná.
V pátek 24. a v sobotu 25. května se Blahoslava Dobrovolná zúčastní v Praze metodického semináře týkajícího se výukové metody splývavého čtení Sfumato. Seminář je akreditovaný MŠMT. 

PONDĚLÍ 27. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V pondělí 27. května se uskuteční okresní kolo Pythagoriády pro žáky 5. třídy.
Místo: ZŠ Dr. Horáka (u jídelny ZŠ) v Prostějově.
Časový harmonogram: 8.00 – 10.15 hodin.
Nominaci žáků zajistí: Blahoslava Dobrovolná, Jitka Ungermannová.
Pedagogický dohled zajistí: Vladimír Vlk.

ÚTERÝ 28. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V úterý 28. května se uskuteční okresní kolo Pythagoriády pro žáky 6. až 8. třídy.
Místo: ZŠ Dr. Horáka (u jídelny ZŠ) v Prostějově.
Časový harmonogram: 1. skupina – Z6, 07.30 – 9.15 hodin. 2. skupina – Z7 + Z8, 09.15 – 11:15 hodin.
Nominaci žáků zajistí: Jitka Ungermannová.
Pedagogický dohled zajistí: Vladimír Vlk.

ÚTERÝ 28. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
V úterý 28. května započne od 13.00 hodin příprava v areálu místního Sokola na Pohár starostů. Žáci 7. ročníku v rámci předmětu pracovní činnosti přemístí potřebné vybavení do sokolovny. Předpokládané ukončení je v 14.30 hodin.
Organizace a odpovědnost: Jiří Kobza, Vladimír Vlk.

ÚTERÝ 28. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
V úterý 28. května proběhne ve 3. třídě MŠ 21 od 15.30 hodin besídka ke Dni matek.
Organizace a odpovědnost: Helena Andrejco, Hana Obručníková.

ÚTERÝ 28. KVĚTEN
Nepřítomnost: Marek Šimoňák (seminář v Prostějově na téma: Jak spolupracovat s OSPODEM).

STŘEDA 29. KVĚTEN, ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Ve středu 29. května proběhne v ranních hodinách dochystání disciplín na atletické soutěže družstev „O POHÁR STAROSTŮ“.
Sraz organizátorů je v 6.30 hodin v sokolovně. Sraz pomocníků z řad žáků ze 7. – 9. ročníku je v 7.00 hodin tamtéž. Soutěžící mají sraz rovněž u sokolovny v 8.00 hodin. Slavnostní zahájení začne v 9.00 hodin a poté budou probíhat jednotlivé soutěže. Ukončení a vyhlášení výsledků bude na programu cca ve 13.20 hodin.
Atletických soutěží se zúčastní 9 škol: Bedihošť, Bystročice, Hněvotín, Hrubčice, Klenovice, Kralice, Olšany, Smržice, Vrbátky.
Organizace o odpovědnost: Vladimír Vlk.

STŘEDA 29. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve středu 29. května proběhnou ve 4. třídě od 8:00 hodin v MŠ 21 logopedická cvičení s logopedkou Mgr. Jílkovou.
Organizace a odpovědnost: Kateřina Koudelková.

STŘEDA 29. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve středu 29. května proběhne ve 2. třídě MŠ 20 od 15.30 hodin besídka ke Dni matek.
Organizace a odpovědnost: Lucie Kokotková, Marie Pawerová.

STŘEDA 29. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve středu 29. května proběhne v 1. třídě MŠ 20 Den otevřených dveří pro rodiče. Rodiče mohou 1. třídu navštěvovat průběžně během dne.

Organizace a odpovědnost: Jiřina Dvořáková, Alžběta Mlčochová.

ČTVRTEK 30. KVĚTEN, MATEŘSKÁ ŠKOLA
Ve čtvrtek 30. května proběhne ve 4. třídě MŠ 21 od 15.30 hodin besídka ke Dni matek.

Organizace a odpovědnost: Veronika Faturová, Kateřina Koudelková.


Ostatní

Během měsíce května budou žáci 7. ročníku předčítat v úterý 7., 14., 21. května od 12.20 hodin dětem v mateřské škole a ve školní družině před odpoledním odpočinkem.
Čtenáře a knihy vybere Bohumila Navrátilová.
Organizace a zodpovědnost: Bohumila Navrátilová, Marie Pawerová.

V měsíci květnu bude na faře probíhat tandemová výuka v předmětech český jazyk a hudební výchova.
Účast: Renata Látalová, Hana Vojkůvková.