Přečti si povídku či zhlédni video a získej jedničku (středa 18. březen 2020)

Nad rámec každodenního on-line studia z domova budeme pro žáky 2. stupně umisťovat na školní webové stránky školy krátké povídky, ukázky z knih či videa, která jsou zajímavá a obohacující.
Žák, který si povídku přečte či zhlédne video a zašle krátkou zprávu vyučujícímu českého jazyka a v kopii vyučujícímu do jehož aprobace obsah povídky či videa spadá, obdrží v rámci této své aktivity jedničku do českého jazyka a příslušného předmětu.

Zapsali: Klára Paloušková, Bohumila Navrátilová, Marek Šimoňák

Od krys k netopýrům (neděle 31. květen)

Od krys k netopýrům (zhlédni video od 5 minuty)
Jednička = český jazyk a literatura (zprávu zasílejte B. Navrátilové, kopii M. Šimoňákovi).
Jednička = dějepis (zprávu zasílejte M. Kozlovi /6., 7. třída/, B. Navrátilové /8., 9. třída/, kopii M. Šimoňákovi).

Ötzi odhalil po 5300 letech znovu svou tvář (středa 20. květen 2020)

Ötzi odhalil po 5300 letech znovu svou tvář
Společenskovědní web Marka Šimoňáka

Výročí 75 let od konce války (8. květen 1945) – prohlédni si online výstavu (čtvrtek 7. květen 2020)

Výročí 75 let od konce války (8. květen 1945) – prohlédni si online výstavu a vyber si ke zpracování a zaslání jeden příběh

Koupě Aljašky byl pro Američany kauf (neděle 3. květen 2020)

Koupě Aljašky byl pro Američany kauf
Společenskovědní web Marka Šimoňáka

Jak to tenkrát běžel Zátopek (čtvrtek 16. duben)

Jak to tenkrát běžel Zátopek
Ota Pavel. Plná bedna šampaňského. Praha: Olympia, 1985, 128 s.
Jednička = český jazyk a literatura (zprávu zasílejte B. Navrátilové, v kopii M. Šimoňákovi).

Marie Antoinetta (středa 8. duben)

Marie Antoinetta
Petr Hora – Hořejš, Vladimír Novák, Toulky českou minulostí 5. Praha: Baronet & Via Facti, 1996, 230 s.

Brankář (pátek 3. duben)

Brankář
Ota Pavel. Plná bedna šampaňského. Praha: Olympia, 1985, 128 s.

Pár kilometrů od Terezína (sobota 28. březen)

Povídka Pár kilometrů od Terezína
Ota Pavel. Plná bedna šampaňského. Praha: Olympia, 1985, 128 s.

Egypťanky a egyptské líčení (úterý 24. březen 2020)

Povídka Egypťanky a egyptské líčení
Karel Čapek. Povídky z jedné kapsy. Praha: Československý spisovatel, 1985, 165 s.

Zločin na poště (pátek 20. březen)

Povídka Zločin na poště

V římské škole (středa 18. březen 2020)

Povídka V římské škole
Kolektiv autorů. Starověký Řím (Čítanka k dějinám starověku). Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1960, 460 s.
Jednička = český jazyk a literatura, dějepis (zprávu zasílejte B. Navrátilové, v kopii M. Šimoňákovi).